Konstruktywna krytyka - chyba nie każdy potrafi ją zdefiniować

   Tytuł w zupełności ukazuje temat dzisiejszego postu. Krytyka. Spotykamy się z nią bardzo często, jedni biorą ją do siebie, a inni jakoś przechodzą obok niej obojętnie. Jednakże dotknęła ona z pewnością każdego z nas. Mnie w rzeczy samej spotyka na co dzień, gdyż zakładając tę stronę naraziłam siebie na obserwacje i codzienny wgląd w moje życie, pasje, myśli nie tylko osoby mi nie znane, ale też znajomych. Nigdy jednak nie sprawiało mi to problemu, ponieważ nie należę do osób, które wstydziłyby się samej siebie. Doskonale znam poczucie własnej wartości, dlatego też żadna negatywna ocena ze strony znanych mi osób nie wpływa na zawieszenie moich działań. Co chyba nie każdemu jest na rękę.

   Definiując słowo 'krytyka' jest to analiza i ocena dobrych oraz negatywnych stron z punktu widzenia określonych wartości. Ale czy na wykonanie takowej analizy niezbędnych jest kilka minut? Moja odpowiedź definitywnie brzmi nie. Analiza polega na rozłożeniu wszystkiego na czynniki. Ale czy my krytykując zawsze rozkładamy wszystko na czynniki pierwsze? 

   Konstruktywna krytyka to już zupełnie co innego. Dowiedzieliśmy się już co oznacza słowo krytyka, jednak niektórzy z nas mogą mieć wątpliwości ze zrozumieniem pojęcia 'konstruktywny' w połączeniu z krytyką. Mianowicie charakteryzuje się ona przedstawieniem i zasugerowaniem sposobów rozwiązania aspektu poddanego krytyce. 

   Udostępniając linki do postów na swoim prywatnym profilu na facebooku przeważnie narażam się na anonimowe komentarze z krytyką, której do konstruktywnej daleko (zacytowanie czy wklejenie przykładów które w tym momencie chodzą mi po głowie byłoby niestosowne i zepsułoby tą niemalże naukową formę przekazu). Dobrze zdaje sobie sprawę, że to komentarze osób, które doskonale mnie znają, ponieważ w ich wypowiedziach można zwrócić uwagę na takie słowa jak "na żywo".  Nie wiem z jakiej racji, ale te komentarze wywołują na mojej twarzy ukośny, szyderczy uśmiech. Być może dlatego, że każdy z nich trafia do teczki bezpodstawnych. Dodając takowy komentarz, warto uzmysłowić sobie, iż to ja zezwalam na publikowanie ich z anonimowego konta. Gdybym nie chciała takowej opcji, już dawno mogłoby jej nie być.

   Oprócz komentarzy negatywnych ostatnio zaczęłam spotykać się z komentarzami konstruktywnymi, które jak najbardziej cenię. Może dlatego, że zawsze jestem w stanie wyciągnąć z nich wnioski? Albowiem mają w sobie uzasadnienie, porady i szacunek do autora strony. 
Share:

14 komentarze

 1. fajna stylizacja

  http://skucinskae.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący wpis i piękne buty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne zdjęcia i stylizacja :)

  https://mrkulfon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Krytyka - temat rzeka, można o nim dyskutować i dyskutować. Bardzo fajnyi przydatny post! :) Zdjęcia też są super <3 Pozdrawaiam, obserwuję i zapraszam do mnie Wichrowe Wzgórza ~ Recenzja ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba mieć dystans do siebie, wtedy prościej przyjąć krytykę, zwłaszcza konstruktywną.
  Bardzo dużo zdjęć dodałaś takich samych, trochę chyba niepotrzebnie. Ale oprócz tego spoko ;)
  http://projektk18.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja uwielbiam ludzi, którzy krytykują, bo tak, bo mogą, bo przecież to jest wyrażanie ich opinii, czasami też w nie zbyt kulturalny sposób. Ludzie skupiają się na tym co mogą, do czego mają prawo, szkoda, że jest też druga strona medalu, której kompletnie nie dostrzegają.
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniała stylizacja, bardzo mi się podoba, śliczne botki :)

  Zapraszam-Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Te spodnie to takie trochę przy duże widać

  OdpowiedzUsuń
 9. podobają mi się buty! :>

  ledesolate.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna stylizacja! Mocna, z charakterem!

  OdpowiedzUsuń
 11. śliczna stylizacja!:)
  obserwujemy?:)

  http://mylife-tasia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak zazdroszczę Ci włosów, ojeju haha
  Śliczna kurteczka!

  Zapraszam do siebie! http://pleasantliar.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze będą usuwane. Za każdy komentarz serdecznie dziękuje i zachęcam do zaobserwowania bloga, aby być na bieżąco ze wszystkimi postami! ❤ Jeżeli twój blog mi się spodoba, z pewnością odwzajemnię obserwację.